Pozycje seksualne - od tyłu

Pozycja od tyłu
Pozycja od tyłu bywa bardzo ekscytująca

Jest to pozycja, której szczególnie przedstawiać nie trzeba. Jest ona znana i stosowana :) Jednak warto zapoznać się z niektórymi szczegółami odnoszącymi się niej, zwłaszcza, dla kogo jest szczególnie korzystna. Zresztą, tak jak pozycja klasyczna, ma ona wiele wariantów i ciekawie może urozmaicić Wasze życie seksualne :) Zapraszam do lektury!

Klasycznie
Ułożenie ciała partnerów jest następujące: Kobieta klęczy i opiera się o podłoże rękami zgiętymi w łokciach. Jej nogi są lekko rozchylone. Mężczyzna klęczy za nią w przestrzeni pomiędzy jej nogami. Jego dłonie mogą opierać się na biodrach partnerki, może pieścić nimi jej piersi, plecy i pośladki, a także kontrolować kąt pod jakim dokonuje inmisji członka do pochwy. Dzięki takiemu ułożeniu ciał partnerów mężczyzna jest w stanie dostosowywać głębokość wprowadzenia członka, szybkość i siłę ruchów frykcyjnych. Ponadto jest również w stanie modyfikować ścieśnienie pochwy za pomocą ściskania pośladków do wewnętrznej strony. Dzięki tym zabiegom może zapewnić optymalną przyjemność dla siebie i partnerki.
Kobieta u władzy
W tym wariancie partnerka klęczy w rozkroku, a swoje ciało unosi się na swoich dłoniach. Partner zaś klęczy za nią. Jego kolana są złączone i znajdują się pomiędzy kolanami partnerki. W tej pozycji mężczyzna siedzi na swoich pietach. To ułożenie pozwala na przejęcie inicjatywy przez partnerkę, partner zaś ma w niej postawę bierną (czasem ze względów zdrowotnych). To kobieta ustala głębokość, częstotliwość i intensywność wprowadzania penisa do pochwy. Pozycja ta, tak jak i poprzednia, daje możliwość stymulacji dolnej ściany i sklepienia pochwy.

Mężczyzna leży
W tej odsłonie mężczyzna leży na plecach, kobieta zaś klęczy odwrócona w kierunku jego stóp. W tej pozycji inicjatywa znajduje się bardziej po stronie partnerki, ponieważ poprzez unoszenie się i opadanie na kolanach, a także dzięki ruchom miednicy reguluje ona częstość, intensywność i głębokość inmisji penisa. To ułożenie jest wskazane szczególnie dla mężczyzn,  którzy ze względów zdrowotnych powinni unikać zmęczenia. Wariant ten daje sposobność głębokiego wprowadzenia członka do pochwy, pobudzenia tylnej ściany i sklepienia pochwy. Dodatkowym jego atutem jest fakt dostarczania wielu bodźców wzrokowych z okolic genitalnych dla mężczyzny. Zaś oboje partnerzy mogą regulować dłońmi ścieśnienie pochwy za pomocą ściskania pośladków partnerki. Za tydzień pozycja od tyłu w kolejnych odsłonach. Teraz zaś zachęcam Was do podzielenia się Waszymi doświadczeniami odnośnie zaprezentowanych powyżej wariantów :)