Kanon piękna

TAGI: ciekawostki
kanon piękna
Podopa sie wam?

Różne są kanony i piękna i o dziwo nie wszędzie powodzeniem cieszą się smukłe blondynki o bujnych kształtach. Panowie, czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, że w niektórych kulturach wygląd piersi nie ma najmniejszego znaczenia? Albo to, że nikt nie zwraca uwagi na talię?

Piękno tkwi w uszach
W niektórych krajach Afryki, Amazonii oraz wysp Pacyfiku im bardziej rozciągnięte uszy, tym wyższy status społeczny, większa odwaga i większa odporność na ból, a co za tym idzie, większa atrakcyjność i popularność wśród przedstawicieli płci przeciwnej.

A może wargi
W afrykańskim plemieniu Mursi o wartości kandydatki na żonę decyduje wielkość średnicy krążka jaki jest w stanie zmieścić w otworze pod dolna wargą. Im warga jest bardziej rozciągnięta i nie przerwana rzecz jasna, tym kandydatka na żonę jest bardziej atrakcyjna.

Pora na zęby
I nie chodzi tu tylko o złotą koronkę. W Azji południowo-wschodniej wśród kobiet modne bywają czerwone zęby. Ten kolor zębów charakteryzował także prostytutki w krajach Azteków. Natomiast przed wiekami w Japonii modne były zęby w kolorze lekko czarnym.

Białe kropki
Są na świecie jeszcze pewne kraje, w których chadza się nago. Mało tego, przy pomocy malunków na skórze oznacza się stan cywilny takiego delikwenta. I np. białe kropki na ciele mężczyzny symbolizują nasienie, a to oznacza, że młody mężczyzna jest gotowy do stosunku i przedłużenia swojego gatunku :)

Stopy
Zapewne słyszeliście, że jednym z bardziej popularnych fetyszy jest fetysz stóp. Jednak w tym miejscu chodzi o coś bardziej skomplikowanego. Otóż w Chinach popularne wśród kobiet były bardzo małe stopy.  W tym tez celu już cztero- i pięcioletnim dziewczynkom łamano stopy i bandażowano, tak, aby w przyszłości już nie urosły. Z tego można wywnioskować, że na świecie są różne gusty i trudno ocenić co komu się spodoba. Można też parafrazować pewne porzekadło: Każda potwora znajdzie swego amatora w odpowiednim zakątku świata. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Co uważacie za piękne? Co jest sexy i kręci Was najbardziej?

TAGI: ciekawostki