Problematyczny wytrysk

TAGI: problemy, zdrowie
ejaculation problems
Problemy z wytryskiem nie sa rzadkością

Poświęćmy chwilę temu, co zwykle finalizuje nasz stosunek. Mianowicie wytryskowi. Bez dwóch zdań potrafi on dać ogromną przyjemność, ale równie proporcjonalnym do satysfakcji jaką możemy z niego odczuć może byćdyskomfort i frustracją spowodowaną jego niesubordynacją...

Mechanizm wytrysku
Do wytrysku (podobnie jak do erekcji) może dojść w wyniku dwojakiego pobudzenia:
•    psychicznego (wspomnienia, fantazje, sny erotyczne, itp.)
•    obwodowego (mechaniczne pobudzenie)

Problem z wytryskiem
Ten problem pojawia się zarówno u młodych, jak i u dojrzałych mężczyzn. Dotykać on może nawet 40% populacji płci brzydkiej. Jego przyczyny mogą być różne. Bowiem u młodych panów przyczyną może być nerwowość, lęk, pośpiech, bardzo wysoki poziom podniecenia, długa przerwa we współżyciu, pobudzające działanie atrakcyjnej partnerki, nowy obiekt erotyczny, nadpobudliwość psychiczna. Zaś u starszych panów częściej są to przyczyny organiczne (wpływ leków, choroby układu naczyniowego miednicy, nerwów, rdzenia kręgowego, prostaty). Jednak zarówno przyczyny psychiczne jak i organiczne mogą pojawić się u Panów w każdym wieku.
Wytryski przedwczesny i zbyt wczesny
W medycynie istnieje podział na wytrysk przedwczesny – dochodzi do niego zanim partnerzy przechodzą do właściwego stosunku, zazwyczaj jeszcze w fazie pieszczot.  Natomiast wytrysk zbyt wczesny występuje zaraz po wprowadzeniu członka do pochwy. Oba te zjawiska łączy fakt, że zachodzą zanim partnerka osiągnie orgazm oraz to, że są domeną panów w młodszym wieku.

Wytrysk opóźniony, bolesny lub jego brak
Zjawisko wytrysku opóźnionego polega na tym, iż pomimo chęci i potrzeby zakończenia stosunku  osiągnięcie wytrysku jest możliwe dopiero po dłuższym czasie (nawet godzina od rozpoczęcia ruchów frykcyjnych). Dotyka ono ok. 7-9% mężczyzn, ale związane jest w dużej mierze z wiekiem, ponieważ u mężczyzn znajdujących się w przedziale 50-55 lat dotyczy już ono 14%, natomiast w wieku 60 lat cierpi na nią już co czwarty mężczyzna. Jeśli chodzi o wytrysk bolesny, to występuje on rzadko i polega na tym, iż w chwili wystąpienia wytrysku pojawia się ból, który może utrzymywać się jeszcze przez pewien czas po zakończeniu stosunku. Istnieje także możliwość wystąpienia wytrysku wstecznego, gdy nasienie trafia do pęcherza moczowego mężczyzny. Jest on zwykle efektem operacji wykonanej na prostacie. Jednak nie jest jedyna możliwość.

Co na to medycyna
Na szczęście problemy z wytryskiem należą też do najczęściej uleczalnych przypadłości. W wielu przypadkach wystarczy udać się tylko do seksuologa, który przepisze odpowiednie leki. Czasem wymaga to nieco więcej zachodu, bo może okazać się, że konieczna jest konsultacja z innym lekarzem, czy też psychologiem, ponieważ większość przypadków przedwczesnego wytrysku ma tło psychogenne. Jednak trzeba być dobrej myśli! A czy Wy mieliście kiedyś ten problem? Ustał z wiekiem i doświadczeniem, czy też pomógł specjalista?

TAGI: problemy, zdrowie