Masturbacja na świecie

Masturbacja
Jak to jest z ta masturbacją?

Polskie społeczeństwo, jako jedno z bardziej rygorystycznych, posiada raczej negatywny stosunek do masturbacji. Zresztą, inne kraje europejskie do niedawna też były o wiele mniej liberalne. Ale jak sprawy się mają w innych miejscach świata? Zainteresowani? Toteż zapraszam do lektury!

Japonia
W Kraju Kwitnącej Wiśni masturbacja nie jest niczym nienormalnym. Japońskie matki same masturbują już kilkuletnich synów, a później uczą ich, jak powinni to robić sami. Dzięki temu rozładowują nagromadzone napięcie i stres.

Kraje afrykańskie
Jeśli przyjrzymy się krajom, na które kultura europejska nie miała zbyt silnego wpływu,  dostrzeżemy, iż ich podejście do seksualności dzieci i młodzieży jest dużo łagodniejsze od tego, z którym spotykamy się na co dzień w naszym kraju. Tam praktyki autoerotyczne nie są piętnowane.

Kraje polinezyjskie
Na niektórych wyspach polinezyjskich widać wprost akceptacje dla ludzkiej seksualności i czynności z nią związanych. Już małe dzieci wiedzą, czym jest orgazm oraz że przyjemności seksualne płyną u mężczyzny z członka, a u kobiety z łechtaczki.

Kanada
Ale żeby nie zaszczepiać przekonania, że wszystkie kultury tolerują masturbacje, przywołam pewne plemię pochodzące ze wschodniej części kanadyjskiej Arktyki. Dzieci, które z niego pochodzą, już od wczesnych lat obserwują swoich rodziców podczas stosunków seksualnych, a później wzorują swoje zabawy na tym, co zaobserwowali u dorosłych. Jednak masturbacja jest zabroniona, ponieważ członkowie tego plemienia uważają, że prowadzi ona do homoseksualizmu.

Nie najgorzej
Również w Korei i na Tajwanie, tak jak w kulturach zachodnich, panuje restrykcyjne podejście do masturbacji i jest ona surowo karana. Wielu uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej w Chinach uważa polucje za objaw chorobowy, a w Nepalu, gdy rodzice przyłapią potomka na zabawie ze sobą, to w przypadku młodszych dzieci straszą, że wiedźmy utną mu uszy, a starsze karze się cieleśnie. Także w tym świetle podejście Polaków do seksualności nie wydaje się aż takie złe. A jakie jest Wasze zdanie? Czy w Polsce panuje zbyt duży rygoryzm seksualny? A może przeciwnie, jesteśmy zbyt wyuzdani?