Kto produkuje zabawki dla nas?

sex toys
Korzystacie z zabawek?

Nie jest tajemnicą, że Chiny są potęgą w produkcji. Produkują chyba wszystko. W naszym otoczeniu aż kłębi się od rzeczy made in China. Są to ubrania, sprzęt AGD,  zabawki dla dzieci oraz zabawki dla dorosłych...

Chiny, kraj jednego dziecka
Jak wiadomo, Chiny mają bardzo konserwatywne podejście do niektórych spraw, i seks zdaje się zaliczać do nich. Znana polityka jednego dziecka mająca służyć zmniejszeniu przyrostu demograficznego w tym kraju świadczy o tym, że wiele sfer życia jest kontrolowanych przez państwo. Jednak nie przeszkadza to w produkcji zabawek dla dorosłych.

Jak dużo
Chiny obecnie produkują około 70% wszystkich sex-zabawek na świecie. Odbiorcami tego są głównie kraje południowej Afryki (około 20%), następnymi w kolejności są Południowa Korea i Rosja. Jak wiadomo produkowane są tam rzeczy różnej jakości, także można znaleźć dla siebie coś bardzo taniego, ale i sprzęt drogi i ekskluzywny.

W kraju producenta
Natomiast jeśli spojrzymy na samych Chińczyków, to okaże się, że oni również nie stronią od używania „chengren” (słowo to oznacza w języku chińskim zabawki dla dorosłych). Coraz chętniej korzystają oni z usług internetowych sex-shopów. Można nawet powiedzieć, że biznes związany z handlem zabawkami kwitnie w sieci, ponieważ w innych mediach reklama takich akcesoriów jest zakazana.

Kto ich używa
W Chinach do tradycyjnych sex-shopów chodzą głównie „stali” klienci, którzy mają już określone preferencje i oczywiście nie wstydzą pojawić się w takim miejscu :) Są to głównie osoby między 35-55 rokiem życia. Z internetowych sklepów korzystają częściej klienci „jednorazowi”, którzy chcą spróbować nowości lub po prostu wstydzą się robić zakupy w tradycyjnym sklepie. Są to też zwykle osoby nieco młodsze, w wieku od 20 do 40 lat.

Kim oni są
Prezes jednej z największej chińskiej sieci sex-shopów twierdzi, iż z sex-zabawek korzystają najczęściej osoby żyjące w pośpiechu, pod stałą presją czasu, szukające urozmaicenia w swoim życiu seksualnym, ale też mające najdojrzalszy stosunek do swoich preferencji z nim związanych. W Chinach internet okazał się bardzo użyteczny jeśli chodzi o promocję i sprzedaż sex-zabawek. Ponad 60% osób zaopatrujących się w nie w sieci, to mieszkańcy naprawdę dużych miast (Pekin, Szanghaj).

Skąd macie zabawki
A czy Wy używacie zabawek podczas seksu? Wiecie kto jest ich producentem ;) Zachęcam do podzielenia się na forum tym, jakich zabawek używacie, czym się kierujecie przy ich wyborze i w czym Wam one pomagają.